Jak stosować niacynamid?

Kto z nas nie marzy o idealnej cerze? Niestety, nie każdy może liczyć na ten upragniony efekt bez odpowiednich starań. Na całe szczęście na kosmetycznym rynku pojawił się niacynamid. Co to jest i jak go stosować? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Niacynamid – co to?

Rozszerzone pory, bolesne wypryski czy widoczne przebarwienia to problemy, z którymi borykasz się na co dzień? Nie ukrywaj niedoskonałości skóry pod grubą warstwą kryjącego podkładu! Zamiast sięgać po coraz to nowsze kosmetyki do kamuflażu, swoją uwagę poświęć tajnikom odpowiedniej pielęgnacji.

Rynek kosmetyczny nie lubi monotonii. Co chwilę pojawiają się na nim produkty, które podbijają serca konsumentów na całym świecie. Obecnie nieustanną popularnością cieszą się kosmetyki z niacynamidem. Tę obco brzmiącą substancję możesz znać także pod innymi nazwami, takimi jak witamina B3, PP, nikotynamid czy niacyna.

Niacynamid to składnik aktywny, któremu nie można odmówić wielokierunkowego spektrum działania i skuteczności. Witamina B3 jest silnym antyoksydantem, który opóźnia procesy starzenia się skóry i zapobiega powstawaniu pierwszych zmarszczek.

To jednak nie ta właściwość sprawiła, że nikotynamid stał się hitem wśród miłośników świadomej pielęgnacji. Jego niewątpliwe atuty dostrzegą przede wszystkim posiadacze cer tłustych, mieszanych i trądzikowych. Kosmetyki z niacynamidem regulują pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu zmniejszeniu ulega nadprodukcja sebum oraz nadmierne przetłuszczanie się cery. Dodatkowymi atutami tej aktywnej substancji jest to, że działa przeciwzapalniezwęża pory oraz łagodzi podrażnienia.

Kosmetyków z niacynamidem nie powinny także unikać osoby, które posiadają skórę wrażliwą lub suchą. Pochodna witaminy B3 wzmacnia barierę hydrolipidową skóry, odpowiedzialną za optymalny poziom nawilżenia. Regularne stosowanie kremu czy serum z niacynamidem sprawia, że cera jest w odpowiedni sposób chroniona przed utratą wody oraz bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Jak stosować niacynamid?

Wiesz już, czym jest witamina B3 i jakie wykazuje działanie, warto więc poznać odpowiedź na kolejne, równie istotne, pytanie – jak stosować niacynamid?

Zanim wybierzesz się na zakupy po produkty z dodatkiem witaminy B3, ustal, jakie stężenie niacynamidu będzie najlepiej odpowiadać potrzebom Twojej skóry.

Kosmetyki z niacynamidem o stężeniu 0,5-5% to odpowiedni wybór dla osób, które borykają się z trądzikiem różowatym lub są posiadaczami bardzo wrażliwej cery. Tego typu preparaty wykazują właściwości kojące i regenerujące.

Szukasz produktu, który jednocześnie wyrównuje koloryt skóryreguluje produkcję sebum oraz rozjaśnia przebarwienia? Jeśli Twoja cera nie jest wyjątkowo wrażliwa, to zdecyduj się na kosmetyki z witaminą B3 o stężeniu wyższym niż 5%.

Doskonały niacynamid – jak stosować go bezpiecznie?

Doszedłeś do wniosku, że w Twojej rutynie powinien na stałe zagościć niacinamide? Działanie tej substancji aktywnej zdecydowanie do tego zachęca!

Pamiętaj jednak o tym, by kosmetyki z niacynamidem wprowadzać do swojej pielęgnacji stopniowo – rozpocznij od niższych stężeń witaminy B3 i powoli przyzwyczajaj skórę do zbawiennego działania niacynamidu.

Rozpocznij od stosowania wybranego przez siebie preparatu maksymalnie 3 razy w tygodniu i uważnie obserwuj skórę. I co najważniejsze, nie stosuj jednocześnie więcej niż jednego kremu czy serum z niacynamidem. Gdy tolerancja skóry na ten składnik ulegnie zwiększeniu, możesz zdecydować się na produkt z wyższym stężeniem lub zwiększyć częstotliwość aplikacji.

Warto wspomnieć, że kosmetyki o wysokim stężeniu witaminy PP mogą na początku kuracji skutkować tymczasowym zaczerwienieniem skóry. Jest ono spowodowane rozszerzeniem naczyń krwionośnych i podrażnieniem w obrębie jednostki włosowo-łojowej. Jeśli zauważysz, że skóra źle reaguje na kosmetyki z niacynamidem mimo niskiego stężenia i odpowiedniej częstotliwości to natychmiast przerwij stosowanie witaminy B3. To oznaki indywidualnej nietolerancji produktu.

Jeśli poszukujesz produktów z niacynamidem, znajdziesz je w ofercie The Silencio.

Share: