Elle MacPherson – jak zachowuje witalność mimo upływu lat?

Elle MacPherson to znana supermodelka, która cały czas zachwyca formą po dzień dzisiejszy. Obecnie modelka jest po 50-tce, a wygląda na kilkanaście lat młodszą. Jaki jest sekret jej urody i witalności? W jaki sposób zaleca dbać o zdrowie?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elle Macpherson (@ellemacpherson)

Regularny detox to podstawa dobrej formy

Modelka ma jedną, bardzo dobrą radę, dla wszystkich, którzy chcą wyglądać pięknie i młodo oraz mieć energię. Jest to regularny detox według ściśle określonych zasad. Jakie to zasady?

Pij dużo wody, ale jedną kawę

Bardzo ważna zasada, od której zaczyna się detox. Codziennie picie wody jest zbawienne dla organizmu. Optymalna ilość to minimum dwa litry dziennie i bez tego ciężko jest mówić o całym procesie detoxu. Woda jest najlepsza, ale nie z plastikowych butelek. Jeśli chodzi o napoje, to również modelka wspomina się o kawie. Jedna kawa dziennie jest w opcji detoxu najbardziej wskazana. Jak widać, nie trzeba z niej rezygnować, ale pić ją z umiarem i najlepiej conajmniej na godzinę przed posiłkiem. Dlaczego? Aby nie wypłukiwała substancji odżywczych.

Produkty detoksykujące wspomagają oczyszczanie organizmu

Modelka jako producentka The Super Elixir, zaleca jego picie w ilości dwóch łyżeczek dziennie z wodą. Zawiera on 45 składników pochodzenia roślinnego i jest w pełni naturalny i bezpieczny dla organizmu. Rytuał codziennego picia tego eliksiru jest niezwykle ważny i dzięki niemu, można dość sobie energii już na początku dnia. To zbilansowane składniki odżywcze, które przywracają dobre pH organizmu. Składniki tam zawarte wpływają między innymi na włosy, skórę, trawienie i układ odpornościowy. Równoważą one aż 11 różnych systemów w ciele.

WELLECO The Super Elixir

Osoby, które nie mają go pod ręką, mogą po prostu wybrać herbatkę z mniszka lekarskiego, która ma zbliżone właściwości. Jak często powinno się pić taką herbatkę? Najlepiej codziennie, jako dobry nawyk dla organizmu.

Wybieraj tylko wartościowe tłuszcze i białko pochodzenia roślinnego

Wszelkie tłuszcze zdrowe dla organizmu to takie z oliwy z oliwek, lnu, ryb czy awokado. Natomiast ich przeciwieństwo to margaryna i słodkie wypieki. Zdrowe tłuszcze wspomagają nie tylko zdrowie, ale urodę. Jeśli chodzi o białko, to najlepiej wybierać białko wegańskie, które pomaga chronić organizm przed toksynami pochodzącymi z białek zwierzęcych.

Jeśli alkohol, to w małych ilościach

Kieliszek wina dziennie wypijany do obiadu, nie powinien szkodzić, ale w długofalowej perspektywie już tak. Stąd kolejna zasada brzmi, im mniej alkoholu tym lepiej. Tym bardziej, że są to jedynie puste kalorie, a więc mało wartościowy wypełniacz.

Ćwiczenia cardio są zalecane 4 razy dziennie

Bez regularnych treningów, trudno mówić o dobrej sylwetce i samopoczuciu. Co ciekawe, oczyszczanie również się wtedy wzmaga, dzięki intensywnemu poceniu się.

Przyjmuj leki tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne

Lekarstwa to dodatkowe obciążenie organizmu, którego należy unikać, kiedy tylko się da. Jeśli jest taka opcja, trzeba szukać innych sposobów łagodzenia bólu jak na przykład picie wody, gdy zaczyna boleć głowa.

Share: